İslami Resimli Mesajlar 2017

24 Mayıs 2017 Çarşamba, 15:41
İslami Resimli Mesajlar 2017

Günlük hayatın kargaşasında yapmayı ihmal ettiğimiz ya da unuttuğumuz sünnetler, ibadetler yaşam tarzımızı biçimlendirecek birçok davranışı hatırlamamıza vesile olacak mesajları İslami Mesajlar 2017 arşivinden bulabilir ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya sayesinde gönderiler geniş kitlelere anında ulaşmaktadır. Peygamber Efendimiz SAV ‘in sünnetlerini, hayır ve şifa dualarını, bayram, kandil tebrikleri, Üç aylar ve diğer hicri ayların başlangıcı, ayet, hadis ve rivayetlerin bulunduğu İslami Mesajlar 2017 kategorisinde bularak Müslüman kardeşlerimize ulaştırabilir ve hayırlı işlere vesile olabiliriz.

Dini Mesajlar, İslami Mesajlar, en güzel dini sms mesajları, kısa dini mesajlar.

Bir kimsenin kalbinde Allah olursa, Allah onun hem bu dünyada , hem ahirette yardımcısı olur. Bir kimse nefsi için yapar da, Allah’la alakası olmazsa ona da Allah iki cihanda da düşman olur.

Eğer Allah için yaparsa, ihlasla yaparsa iki cihanda Allah yardım eder, eğer gösteriş için olursa.

Söz ile, yazı ile yapılan cihad, topla, tüfekle, kılıçla yapılan cihaddan daha kıymetlidir.

Doğmak, ölmenin alametidir. Namaz mü’mine kolay gelir.

Bir insan ne kadar alçak gönüllü olursa, onu melekler o kadar yukarı çeker.

Ne kadar kibirli olursa, o kadar aşağı çekerler, yerin dibine geçirirler.

Ahirette kurtulmak için, Allahü tealanın emrlerini yapmak ve kullarına faydalı olmağa çalışmak lazımdır. Bir kitap verilir, birşey anlatılır. Bedenin ibadette, kalbin muhabbetde olsun. . !

Bahcıvan bir gül için bin diken yetiştirir. Dinin temeli, kötü arkadaştan sakınmak, iyi arkadaş aramaktır. En talihsiz insan, insanların itibar ettiği, fakat Allahü tealanın itibar etmediğidir.

İhlas izzet ve ikbalde iken duyduğun hislerin, zillete düştüğün zaman değişmemesidir. Rabbimizin en büyük hediyesinin, imanımız olduğunu unutmayalım. Hayat hayaldir.

İyilik yapan da geçti, kötülük yapan da geçti. Allahü teala kendine ulaşan diğer yolları kapatmıştır biri hariç! O da, Habibinin kalbine bağlanmaktır.

Allahü tealaya ulaşmak için tek kapı vardır. O kapı Peygamber efendimizin kalbidir. Allahü teala kendine yapılan kötülükleri afv ettiği halde, Habibine yapılanları afv etmiyor.

Şehid olarak ölmek için, samimi olarak dua eden, evinde yatakta da ölse şehid sevabına kavuşur. Eti yenen hayvanlar kesilirken hiç acı duymazlar. İnsan boğazlanırsa acı duyar, dolayısı ile insan eti haramdır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

En Güzel Yeni Sözler Aşk 2015 Popüler Sözler: Komik Sözler